امکانات مصطفی

مدرسه مصطفی محصول یک دغدغه ی فرهنگی و تربیتی بود که سالها در دل موسسین آن باقی بود و طی دو سال پیگیری مستمر ، سرانجام در مهر 97 و به سان یک اتفاق خارق عادت ، به سرانجام رسید و مصطفی متولد شد.

دغدغه فرهنگی و تربیتی در آمل کم نیست ، ولی مصداقی که پاسخگوی این نیاز به حق خانواده های نگران تربیت فرزندانشان باشد کم بوده و شاید بتوان گفت نبوده است

.
دغدغه فرهنگی و تربیتی در آمل کم نیست ، ولی مصداقی که پاسخگوی این نیاز به حق خانواده های نگران تربیت فرزندانشان باشد کم بوده و شاید بتوان گفت نبوده است

پس از مطالعات گسترده و تحقیق و تکاپو و بازدید های گوناگون ، سرانجام مدلی برگزیده شد که همه ی آن چیزهایی را که ما به دنبال آن بودیم در خود جمع داشت، هم تمام محسنات آموزش و تربیت روز دنیا و کشورهای  پیشتاز در دنیا را داشت و هم فرهنگ و تمدن ایران بزرگ را با خود داشت  و از همه مهمتر ، معنویت دین مبین اسلام و مکتب مترقی شیعه در او عجین بود.

در ادامه این راه و با توجه به نیازها و امکانات و بضاعت موسسین ، ساختمانی در خیابان جانبازان ، کوچه ایثار 3 و ارشاد 5 ابتیاع شد، مدرسه در نقطه تاریخی و منطقه اصیل و قدیمی شهر آمل که روزگاری مدارس ناصریه در کنار بقعه ناصرالحق در آن دائر بود تاسیس و راه اندازی شد.

امکان ورزش علاوه بر سالن عمومی مدرسه در حیاط مدرسه که قریب به  200 متر میباشد نیز مهیاست ، علاوه بر اینکه دیواره سنگنوردی هم برای این بخش تدارک دیده شد و عملیاتی گردید.

یکی از امکانات مورد نیاز مدل مدرسه ، وجود سالنی چند منظوره بوده است ، سالنی که برای کارهای گوناگون در مدرسه ، اعم از ورزش، کتابخانه، سالن مطالعه، سالن بازی ، سالن جلسات ، سالن همایشها و مراسم و صبحگاه به کار آید ، این مهم به خوبی در فضای مدرسه دیده شد.

سالن های عمومی کسب مهارتهای هنری، فنی و علوم نیز  در جنب کلاسها در نظر گرفته شد، در این سالنها استادانی به انجام فنون تخصصی خود می پردازند و اینجا محل کشف و هدایت استعدادهای بچه هاست.

تمامی سطح مدرسه که جزء کلاس ها و سالن ها می باشند با تاتامی و موکت مفروش میباشند و بچه ها بدون کفش در این محیطها تردد می کنند و بند ها از پاهای کوچکشان گشوده شده است.

فرزندان مصطفی کتابخانه ی خوبی هم دارند، کتابهایی جذاب و متنوع و پر محتوی که خود، آنرا اداره می کنند و کتاب به امانت می برند و یا چکیده ای ازآن می آورند و یا  داستانهایش را برای دوستانشان تعریف می کنند و یا از آن در موضوع تحقیقاتشان، بهره می برند.

یکی از مشکلات جدی در آموزش فرزندان ما در مدارس مشکلات تغذیه ای است، هم اصل تغذیه که بسیاری از بچه ها بدون صبحانه به مدرسه می آیند که عملا در فهم مطالب دچار مشکل می شوند  و هم نوع و کیفیت آن، که  از عوامل مهم در شادابی و سرزندگی آنان است. از این رو صبحانه در مدرسه صرف می شود و برنامه ی آن نیز منطبق بر الگوهای طب سنتی و غذای سالم و محصولات طبیعی تنظیم می گردد.

یکی دیگر از ویژگیهای مدرسه مصطفی حذف تکالیف خشک و بی روح در منزل است، بچه ها یکساعتی را بیشتر در مدرسه می مانند و تکالیف درسی خود را در جمع دوستانشان و با نظارت مربی انجام می دهند و در منزل به کارهای تحقیقاتی و موارد مورد علاقه اشان می پردازند و طی تهیه این گزارشات تمام درسهای خود را با شیوه ای جذاب و دوست داشتنی انجام می دهند در این مدل عملا استرسی بزرگ از خانواده ها و فرزندان دور می شود و محیط خانه ها محیطی شاداب و گرم می گردد.

قرآن جزء برنامه هر روزه ی آنان است ، فرزندان مصطفی هر روز نیم ساعتی را به خواندن قرآن و تفسیر و مرور داستانهای قرآنی با بیانی مطابق طبع کودکانه شان می پردازند.

بچه ها ، میز و صندلی و کمد مخصوص خود را دارند، میزهاشان چند کاره است هم بر روی زمین قرار می گیرد و هم به شکل میز با ارتفاع قابل تنظیم مورد استفاده می باشد ، ضمنا میزها با قرارگیری در کنار هم امکان تشکیل میز بزرگ برای کارهای گروهی را نیز ممکن می سازند.

درهای مدرسه مصطفی  به روی خانواده های عزیز مشتاق گشوده است و شما را هم به این دیدار و بازدید فرا میخوانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *